סרטים וספרים

כריכה קדמית של הספר הסנה

The "Burning Bush" Synagogue

כריכה קדמית של הספר הסנה

"במבנה המיוחד שבנה אדריכל אלי ארמון, בצורתו כמזבח, בייצוג הלהבות האופפות את אולם התפילה, נוצר רעיון חדש ומקום מיוחד. המקום שנוצר מבטא לא רק נקודת חיבור ייחודית בין שמים לארץ, הרבה למעלה מזה, הוא מחולל חיבור ייחודי במורשת ישראל בין עבר לעתיד, מאברהם העברי ומשה, אל הצעירים הישראלים הנכנסים בבית הספר לקצינים לעול מורשת השליחות."

האלוף במיל' גרשון הכהן, מתוך ההקדמה לספר "הסנה הבוער – בית הכנסת של בה"ד 1" המתאר את תהליך תכנונו והקמתו של בית הכנסת בבית הספר לקצינים של צה"ל. הספר ייצא לאור ב2021.

"אם אדריכלות היא שפה, בניין הוא סיפור"

אם אדריכלות היא שפה - כריכה קדמית של הספר

האדריכל אליעזר ארמון מחבר בעבודתו בין רוח וחומר, ויוצר בניינים מרהיבים המושתתים על עקרונות של פונקציה ומשמעות. בעבר עבד ארמון כאדריכל במשרדים שונים, ובין השאר שימש כמהנדס המועצה המקומית עמנואל ומהנדס העיר באר שבע. בנוסף לעבודות תכנון, ארמון כיהן כראש ועדת ההסברה של עמותת האדריכלים העצמאיים והוא גם בעליו של המשרד "ארמון אדריכלים". ארמון תכנן מבני ציבור חשובים בארץ כמו תחנות רכבת, אולמות תרבות וספורט, מבני חינוך ורווחה, תחנות דלק, מתנ"סים, בתי כנסת ומגדלי משרדים, שאת חלקם הוא מציג בספרו "אם אדריכלות היא שפה, בניין הוא סיפור". הספר כולל רצף תמונות של פרויקטים מרשימים במיוחד שצולמו על ידי הצלם האמנותי אוריאל מסה, לצד תכניות וחתכים מפורטים.

אם אדריכלות היא שפה - כריכה קדמית של הספר

סרטי אדריכלות בהפקת המשרד

נגן וידאו

אם אדריכלות היא שפה, בניין הוא סיפור

בסרט אישי ומסוגנן, שוטח האדריכל אלי ארמון את משנתו האדריכלית המסכמת 20 שנה של יצירה ייחודית. תוך סקירת בנייניו הבולטים וביניהם - בית הכנסת בבה"ד 1, תחנת רכבת וולפסון, מרכז מבקרים באר אברהם, חוות גילת ועוד - אלי מפרט את התיאוריות והתפיסות השונות שמנחות אותו בתכנון מבני ציבור ייחודיים. 

ארבעת עקרונות תכנון התחבורה לפי ארמון אדריכלים

כמומחים לתכנון מתחמי תחבורה ותחנות רכבת, מפרטים האדריכל אלי ארמון ואנשי צוות משרדו הבכירים את ארבעת העקרונות המנחים אותם כשהם ניגשים לתכנן מתחם תחבורה או תחנת רכבת. 

נגן וידאו
נגן וידאו

מעגלי חיים של אדריכל

בשביל להיות ראוי להיקרא מתכנן עירוני, צריך אדריכל לסגור מספר מעגלים בחייו - מעגל החיים, מעגל התכנון העירוני, מעגל האוכלוסיות והמעגל האישי. 

תוך סקירת עשרות הפרוייקטים שתוכננו על ידי ארמון אדריכלים, סוקר אלי גם את המעגלים השונים בחייו שהובילוהו אל קדמת התכנון העירוני בישראל. 

אלי ארמון - לא רק ארכיטקט

בדיוקן ייחודי זה, מוצג האדריכל הלא שגרתי אלי ארמון היונק את השראתו ממקורות הקבלה, מאמנויות הלחימה וממסורת היהדות. בשילוב בין השלושה נוצרים הבניינים שאותם הוא מתכנן. 

נגן וידאו